Rozkwitalnia_Logo

Wyobraź sobie łąkę, na której rosną kwiaty. Są jeszcze zamknięte w pąkach, ale czujesz, że za chwilę będzie tu łan najprzeróżniejszych kolorów, kształtów i zapachów. Rosną swobodnie, delikatnie falują na wietrze, powoli rozchylają płatki, cieszą się słońcem i prężą po ulewnym deszczu. Nikt ich nie dotyka, nie przycina, nie maluje farbami, nie perfumuje. Rozkwitają z zapałem i przemieniają się w najpiękniejsze, najdoskonalsze w swojej naturalności rośliny.


Tak rozumiemy edukację – odkrywanie i rozwój własnego potencjału, wydobywanie na zewnątrz i pielęgnowanie tego, co już w nas jest.
Każdy człowiek ma zapisany w sobie naturalny, idealny dla siebie plan rozwoju, a wszelkie zewnętrzne działania powinny stanowić jedynie wsparcie dla pięknego, cichego wewnętrznego głosu.

To jak deszcz, wiatr i słońce dla kwiatów na łące – rozkwitalni. Wybieramy mądre towarzyszenie dzieciom w procesie odnajdowania własnej drogi życiowej oraz umożliwianie im otwarcia się na doświadczanie pełni i szczęścia w życiu. Pragniemy działać bez ocen i rywalizacji oraz bez klasycznego podziału na przedmioty szkolne. Kierując się potrzebami i zainteresowaniami dzieci, tworzymy projekty, dzięki którym otwiera się dla nich możliwość działania poprzez doświadczanie.

Nasze ROZKWITALNIE tworzymy wspólnie z rodzicami dzieci. Jesteśmy prowadzeni przez własną pasję i intuicję. Działamy z radością i lekkością. Głęboko wierzymy, że zarówno rodzice, jak i edukatorzy pragną rozwijać swój potencjał tak, aby móc jak najpiękniej towarzyszyć dzieciom w ich rozkwitaniu.

Tu możesz obserwować nasze działania, a jeśli czujesz, że to również Twoja droga, zapraszamy Cię – dołącz do nas.

E-mai: rozkwitalnia@kooperatywa-swiatla.com

„Głównym celem edukacji jest nie nauka, lecz rozbudzenie ducha”

- Ernest Renan

Scroll to Top